HAKKIMIZDA

"Paul Alofs’a göre tutku, moda olan bir şey değildir. Bir insanın tutkusu ona ait bir parçasıdır, DNA’mızın bir parçası…" 

Talesma olarak biz geçmişimize dalıp DNA’mızda bulunan bir el sanatını, bugün ilham kaynağımız olarak geri getiriyoruz. Sadece taze fikirlerle değil, kaliteli ürünler ve eşsiz tasarımlar ile tanınıyoruz.

Bugün dünden, yarın bugünden daha iyisini yapmak üzere yola çıktık ve kendimizi sürekli geliştirme hedefi ile yolumuza devam ediyoruz.

Daimi önceliğimiz olan müşterilerimize ve ürünlerimize verdiğimiz değer, markamızı güçlendirirken istikrarlı bir şekilde işimizi sürdürebilmemiz için benzersiz bir temel oluşturuyor.

Eski Türk hamamlarını dolduran sesleri günümüze taşıyarak, bu izleri incelikle ürünlerimizin her bir ipliğine geçiriyoruz. Bu ilhamı ürünlerimizin ayrılmaz parçası yaparak Türk havlusunun hikayesini bugün ve gelecekte gerçek bir tutku ve üstünlük ile anlatmaya devam edeceğiz.
 

Talesma’nın Hikayesi

Talesma, Saral Şirketler Grubu kurucusu ve CEO’su Ali Saral’ın önderliğinde Saral ailesi tarafından kuruldu. Farklı sektörlerde yarım asrı aşan uluslararası iş tecrübesiyle, Ali Saral’ın girişimci ruhu, ailesini yeni bir yolculuğa yönlendirdi.

Ailenin Türk geleneklerini ilham kaynağı olarak alan marka, bu kültürel mirasını geliştirerek günümüze taşıdı. Talesma, en kaliteli Türk pamuğundan yenilikçi ürünler yaratarak tekstil dünyasına imzasını attı. Sadece ürünlerinde değil, tüm iş yapısında mükemmelliği arayan Talesma, işine duyduğu tutkusuyla sadece on yıllık bir süre içinde Kuzey Amerika’nın en büyük Türk havlu ithalatçısı konumuna yükseldi ve dünya sahnesinde lider markaların arasında yerini aldı.

Talesma, Ali Saral’ın vizyonu ve uluslararası bir marka olma azmiyle kuruldu ve sektörde en iyi kaliteyi, uygun fiyatlara sunmasıyla bugün kendini farklı kılıyor.

talesma
 
talesma factory
talesma factory
talesma factory
 
talesma factory

talesma

Vizyonumuz

Talesma’da, bizi daima ileriye taşıyan bir vizyon ile çalışıyoruz. Çünkü attığımız her adımda, kurucumuzun en iyiyi hedefleyen, yüksek kaliteyi ve lüksü ulaşılabilir kılan girişimci ruhundan ilham alıyoruz.

Yüksek kaliteli tekstile olan tutkumuzu, Talesma’nın kuruluşunda yatan sanatsal mirasımız ile birleştirerek, işimize olan bağlılığımızı ürünlerimizin her bir ipliğine işliyoruz.Nesilden nesile aktardığımız bu vizyon ve tutku ile sektörümüzde yeni bir kalite standardı oluştururken, şimdi ve daima gerçek lüksü ve kaliteyi tüketicilerimize taşımaya devam edeceğiz.


Dağıtım Merkezleri

Talesma’nın üç ana tesisi ile, Kuzey Amerika ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgelerindeki müşterilerimizle geniş ürün yelpazemizi sadece birkaç gün içerisinde buluşturabiliyoruz.

Ana Dağıtım Merkezi, Toronto, Kanada:

Ana dağıtım merkezimiz olan bu gelişmiş tesis toplam 5.853 m2 alanı kapsıyor. Talesma’nın güçlü büyüme hedeflerini desteklemek ve müşterilerinin beklentilerini aşmak için tesisimizde, radyo frekansı (RF) ve barkod teknolojisi kullanılıyor.

Dağıtım Noktaları

Buffalo, ABD: Artan talep ile bölgedeki faaliyetimizi genişleterek ana depomuzu destekleyecek ikinci bir dağıtım merkezini ABD’nin Buffalo şehrinde kurduk. Bugün, Kuzey Amerika’daki tüm müşterilerimize hızlı ve verimli hizmet sunarak Türk banyo tekstilinin bölgedeki en büyük ithalatçısı konumuna yükseldik.

İstanbul, Türkiye: Havlunun doğduğu yerde, İstanbul’da, bölge merkezi kurarak geniş envanteri ile Talesma’yı Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki müşterilerinin kapısına götürüyoruz.

 

 
talesma
talesma
 

Talesma Ailesi

Talesma’da başarımızı insan kaynağımız ile ölçüyoruz.

Ali Saral’ın vizyonunun yanı sıra, kendisinin çalışma ahlakı ile kurulan Talesma, gerçek bir girişimci başarı hikayesini ortaya koyuyor. Kurucumuzun temel iş prensipleri üç kuşaktan geçerek güçlü, dinamik bir ekip oluşturdu; ve bu ekibin her üyesi tüm potansiyelini ortaya koyabilmek için gerekli fırsatlara sahip oluyor.

Markamızın kalbi ve yaratıcılığımızın kaynağı olan tasarım ve geliştirme ekibimiz, ürün tasarımcılar, iç mimarlar, moda tasarımcıları ve tekstil mühendislerinden oluşuyor.

Talesma Ailesi olarak her gün bir önceki günden daha iyi işler yapmaya çalışıyoruz.

İşimizde profesyonelliği en yüksek seviyede tutarak, müşterilerimize karşı sorumluluğumuzu, attığımız her adımda göz önünde bulunduruyoruz. Mükemmelliğe yaratıcılık, tutku ve kendimizi sürekli geliştirme hedefimiz ile ulaşmaya çalışıyoruz.

talesma

talesma
 
talesma"Jean-Jules-Antoine Lecomte du Nouÿ, 1888"

Türk Havlusunun Tarihçesi

Dünya çapında kullanılan havlu kumaşın örgüsü Osmanlı dönemi dokumacılarından çıkıyor. Günümüzde havlu olarak tanıdığımız ilmekli hav kumaşı, bu dönemde görülen el becerisinin kuşaktan kuşağa geçmesi ve büyük bir ilham ile tekstillerle birleşip bir evrim yaratmasının sonucudur. Bu sonuç, bir zamanlar Türk havlusu olarak biliniyordu.

Havlunun hikayesi Osmanlı saray kadınları ile başlıyor. Sunulan tasarımlarda yalnızca mükemmelliği kabul eden Osmanlı kadınları, dokumacıların gitgide daha seçkin ve zarif parçalar sunmalarını sağlayarak, tekstile, tarz ve renk getirdi. Mesela hamamda kullanılan Peştemal havlusu, hala pamuk veya ketenden örülen, özenli bir el dokumasıyla işlenen düz örme kumaşıdır. Sarayda doğan her yeni kuşak ile güzelleşen ve zorlaşan tasarımları hayata geçirmek için, saray dokumacıları yaratıcı güçleri ve yenilikçi yaklaşımları ile tekstil sektöründe devrim yarattı ve ilk ilmekli havlu kumaşını geliştirdiler. 18. yüzyılında havly olarak bilenen bu benzersiz tekstil, küçük dikdörtgen havlar oluşturan ilmek sıralarından yapılmıştı.

Ancak bu, yolculuğun henüz başlangıcıydı...

Dokumacılar, havluyu yumuşak ve emici ilmeklerle tamamen kaplayana kadar, daha fazla iplik kullanarak kumaştaki ilmeklerin sayısını giderek arttırdılar.

Bu yeni ilmekli kumaşın doğmasıyla daha önce havly olarak anılan kumaş, oluşturulma yöntemi ve taşıdığı özellikler nedeniyle havlu olarak anılmaya başladı.

Tıpkı havlunun bugünlere ulaşması gibi, Talesma markasının ruhu ve özü de geçmişinden geliyor… Bugün Talesma olarak mükemmelliğe yaratıcılık ve tutku ile ulaşmaya çalışırken, işimizi, marka ve ürün yelpazemizi sürekli geliştirme hedefimiz ile ayırt ediliyoruz.

TAKIMIMIZA KATILIN

İLETİŞİM

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram linkedin