BAKIM ÖNERİLERİ

KALİTE

Kuşaktan kuşağa aktarılan kalitesi ile Türk havlu kumaşı, üstün yumuşaklığı ve emiciliği ile tanınıyor. Dünyanın önde gelen kumaşlarından biri olan bu havlu kumaşı zamana yenik düşmeyip, tekstil dünyasında efsanevi konumunu korumaya devam ediyor. Türk pamuğu, ufak ancak üretken Ege Bölgesi’nde yetiştirilen seçkin, uzun liflerle üretiliyor. Bu liflerin uzunluğu sayesinde iplik eğirme işlemi sırasında daha az parça lif ile daha güçlü, yumuşak pamuk iplikleri elde ediliyor. Öne çıkan bu özellikleri sayesinde Türk havlu kumaşı en iyiyi arayanların tercih sebebi...

Talesma olarak biz, her yıkamada ve kullanımda üstün kalitesini koruyan ürünler sunmak üzere, uzmanlığımızı en yüksek kalite ile buluşturduk. Tüketicilerimiz için bu pamuğun en kalitelisini titizlikle seçiyor, ürettiğimiz her kumaşın kalın havları ve sıkı ilmekleri sayesinde olağanüstü yumuşak, sıcak tutan ve yüksek emiş gücüne sahip havlular sunuyoruz.

Her yıkamada daha da yumuşayan ve emicilik gücünü arttıran havlularınızın kalitesini korumak için lütfen aşağıdaki bakım önerilerini ve ipuçlarını uygulayın.

TALESMA TÜRK PAMUK HAVLULARI İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Kaliteli, lüks ürünler özel bakım da gerektirir. Bir Talesma havlusu satın aldığınızda, o ürünü ilk günkü gibi korumanız için aşağıda birkaç bakım önerisi hazırladık. Doğru bakılırsa, satın aldığınız havluların üstün emiciliğini, gücünü ve dayanıklılığını uzun yıllar boyu koruyabilirsiniz.

YIKAMA

Havlular yumuşak deterjanlı sıcak su yerine ılık suda yıkanmalı. Havuların yumuşaklığını korumak için önerilen deterjan miktarının yarısını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Her yıkamadan sonra deterjan tamamen yıkanıp kumaştan temizlenmezse, havlunuzun yumuşaklığını azaltacak kalıntılar bırakabilir.

Ağartıcı veya optik beyazlatıcı içeren çamaşır deterjanları kullanmayın. Ağartıcılar havludaki pamuk liflere zarar verdiğinden dolayı havlunun emiciliğini ve yumuşaklığını azaltır.

Türk pamuğu yüksek emiciliği ve yumuşaklığı nedeniyle tercih edildiğinden, havluları yıkarken yumuşatıcı kullanmanıza gerek kalmıyor. Yumuşatıcılar, havluda kalıntı bırakan ve liflerine zarar veren silikon içeriyor ve kumaşın doğal özelliklerini zedeleyebiliyor. Yumuşatıcı kullanma ihtiyacı duyarsanız aynı işlevi görecek az miktarda (beyaz) sirke kullanabilirsiniz.

Havlularınızın emiciliğini arttırmak amacıyla ayda bir makinenizin durulama programına bir bardak (beyaz) sirke ekleyebilir, böylece havlularınızın tam emicilik gücüne kavuşmalarını sağlayabilirsiniz. Sirke, havlunun emiciliğini azaltabilecek deterjan kalıntılarını da temizliyor.
KURUTMA

Kurutma makinesinden çıkardığınızda havluların kuru olduğundan emin olun, ancak fazla kurutmaktan kaçının. Kurutma makinesinde havlunuzu kurutmak yumuşaklığını ve kabarıklığını arttırırken, fazla uzun süreli kuruttuğunuz takdirde makinenin kullandığı sıcaklık derecesi pamuğa zarar verebilir. Zararı önlemek amacıyla havlu kuruyana kadar makinenizi daha düşük ısıda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Havlu yumuşaklığını, kabarıklığını ve pamuğun kompozisyonunu korumak için doğal kurutma ile makineyi değişimli olarak kullanabilirsiniz.

Havlularınızı doğal kurumaya bırakmak en ideal yöntemdir. Ancak makine ile kurutmak istediğiniz takdirde soğuk - orta ısı ayarında kurutmanızı öneriyoruz.

İLMEK ÇEKİLMESİ

Havlu kumaşındaki toplam ilmek sayısı, yükseklikleri ve yoğunlukları havlunun genel dokusunu belirler. İlmekler havlunun esnekliğiyle eşittir. Sivri uçlu objeler veya askı, ahşap gibi düz olmayan kenarlarla havlunuzun temas etmemesine özen gösterin. Eğer havlunuz takılır ve ilmeği kaçarsa, ipliği çekmeyin, makaslarla ipliği dikkatlice kesin. Tüm havlu ürünlerimiz örüldüğünden dolayı çekilmiş iplik havluyu sökmeyecektir.

TAKIMIMIZA KATILIN

İLETİŞİM

BİZİ TAKİP EDİN

facebook twitter instagram linkedin